Menu Zavřeno

Chromovaný nábytek

Vykupujeme chromovaný nábytek po celé ČR, zajímáme se i o ochromovaný nábytek v horším stavu ( porezlé, oťukané, poškozené čalounění, dřevo).

Kontaktujte nás nebo zašlete fotodokumentaci, abychom se mohli domluvit na osobní schůzce.

Vykupujeme tento chromovaný nábytek:

chromované psací stoly
chromované stolky
chromované ložnice
chromované pracovny
chromovaná křesla

chromové židle
chromované skříně
chromované lustry
chromované květinové stolky
chromované gauče

Funkcionalismus:
Výrazný proud zvláště v architektonické tvorbě meziválečného období, vrcholící zhruba ve 30. letech 20. st. , zdůrazňující funkčnost – utilitaritu a preferující především ekonomické, sociální a hygienické složky. V nábytkářství se projevuje celkovým zjednodušením formy, jednoduchost a účelovost konstrukcí, používání méně obvyklých materiálů ( železná trubka) a výrazným omezením zdobných prvků. Do jisté míry se v nábytkářství toto období překrývá se stylem Art Deco, přičemž u funkcionalismu zřejmě převládá sociální složka nábytkové tvorby.
Nejčastěji se vyráběly trubkové židle, trubkové psací stoly, trubková křesla, trubkové skříně, stoly, stolky a dekorační předměty.

Známí designéři trubkového nábytku Marcel Breuer, byl architekt a designér nábytku. Patřil mezi výrazné modernisty. Tvořil zejména standartní a jednoduché formy. Narodil se 21.5. 1902 v Maďarsku. Zemřel 1.8. 1981 v New Yorku

Ludwig Mies van der Rohe – byl neměcký architekt žijící od roku 1938 v USA. Jeho tvorbu po 1. světové válce ovlivnily osobnosti jako Walter Gropius či funkcionalista Le Corpusier. V letech 1930 – 1933 působil jako ředitel školy Bauhaus.

Jindřich Halabala – *24.5.1903 Korýčany – 18.11.1978 Brno. Pracoval pro spojené Uměleckoprůmyslové závody v Brně. Nejstarší stopy
k výrobě trubkového nábytku jsou z roku 1930 : kulatý salonní stolek, psací stůl , kombinace stojací lampy s malým stolečkem, servírovací stoleček a květinový stolek . Vyjma psacího stolu jde především o bytové doplňky. Všechny dosud prokazatelné Halabalovy práce se dají doložit teprve publikacích od roku 1931. Z toho by se dalo usoudit, že první pokusy s ocelovým trubkovým nábytkem byly omezeny na bytové dopňky a že teprve po příchodu Jindřicha Halabaly došlo k rozvoji výroby kovového trubkového nábytku.

Adolf Loos – * 10.12. 1870 Brno – 23.8. 1933 Kalksburg u Vídně Byl klasik moderní architektury čelní představitel architektonického purismu.

Kontaktujte nás

Výkup starožitného nábytku a starožitností

Jaroslav Adámek

působíme po celé České republice

+ 420 608 081 696

vykup.starozitnosti@seznam.cz